d
De Stad Verbeeldt
Platform voor visual storytelling
Nieuwsbrief De Stad Verbeeldt - januari 2025
Afbeelding
De beste wensen voor 2025
Namens het bestuur, programmamanager en artistiek team wensen wij alle professionele fotografen, filmers, beeldmakers, amateurs, studenten en leerlingen en onze samenwerkende onderwijsinstellingen, culturele en maatschappelijke instellingen en bedrijfsleven een duurzaam en groen 2025.

Het komende jaar staat het thema Visions of Green Cities - Visies op de Groene Stad centraal, uitgewerkt in drie programmalijnen: de duurzame stad, de groene stad, de waterrijke stad. 

Veel steden zijn in transitie rond de vraagstukken van: klimaatverandering, energietransitie, duurzaam bouwen, vergroenen van de stad, wateroverlast. 
De Stad Verbeeldt gaat in 2025 hiermee aan de slag samen met professionals, gevorderde amateurs, studenten en leerlingen.
 
Titel foto boven: Het huis op de hoek
Titel foto onder: De portiek 
Overwoekerd - Baukje Venema
Al jaren koesterde ik de idealistische wens om duurzamer te leven. Maar een verlangen vertaalt zich niet altijd naar een keuze. Tot ineens de auto het begaf en eindigde op de sloop. Een andere kijk op bezit, mobiliteit en uitstoot werd ineens realiteit. Deze tastbare eerste stap deed het verlangen naar meer groen en minder steen groeien. In gedachten geef ik de natuur de vrije hand en laat de stad overwoekeren. Geïnspireerd door animaties waarin de wereld na het einde van de mensheid volledig wordt overmeesterd door de natuur droom ik van een andere wereld en geef deze opnieuw vorm. Door middel van collages wordt het proces visueel gemaakt. Door meerdere foto’s met elkaar te vermengen vindt er langzaam een transformatie plaats van een betonnen wereld naar een plek waar de natuur haar plek opeist.
Visions of Green Cities - Visies op de Groene Stad
Hoe zie jij de Groene Stad voor je? Welke initiatieven zie je in de stad om de duurzame en de groene stad te realiseren? Welk 'steentje' wil jij bijdragen in het kader van klimaatverandering?  Hoe ga jij om met energie? Wat zie je in de stad gebeuren of in de wijk, waar bewoners werken aan concrete plannen? En hoe staat het met de dijkverzwaringen langs de IJssel? Wat betekent dit voor de bewoners langs de dijk? Of hoe zit het met ons drinkwater? Allemaal thema's waarmee je zelf aan de slag kunt voor een fotografisch of filmisch beeldverhaal onder leiding van professionals.

Ben je nieuwsgierig en geinteresseerd? 
Professionals, gevorderde amateurs, studenten en leerlingen kunnen actief meedoen met ons programma's Visual storytelling. Wie weet, wordt jouw beeldverhaal geëxposeerd tijdens het Fotofestival Visions of Green Cities - Visies op de Groene Stad.
Binnenkort meer informatie https://destadverbeeldt.nl

Foto 1: Onmisbaar - Kwetsbaar - Vervuiling.
Verspilling en langdurige droogte zetten de levering en kwaliteit van het water onder druk. Het RIVM waarschuwt dat er vanaf 2030 in heel Nederland
een structureel tekort zal zijn aan drinkwater.
Beeld: Hennie van der Wijk

Foto 2: Dreiging. Waar is Biritu?, beeld Marjan van der Lingen.
Foto 3: Expositie Poëtisch Water, beeld Gerlinde Schrijver
Masterprogramma Visual Storytelling - 2025
De Stad Verbeeldt gaat in 2025 het Platform voor Visual Storytelling verder professionaliseren en nodigt alle professionele fotografen, filmers, beeldmakers en gevorderde amateurs uit mee te doen met het masterprogramma. De volgende activiteiten staan op stapel:

1. Een inspiratiebijeenkomst in maart 2025 met o.a. Sjoerd Feenstra, stadsbouwmeester gemeente Zwolle met een presentatie 'Van regio tot stoeptegel'. 
Ignas van Schaick, EMS-producties van o.a. De Wilde Noordzee, zal zijn visie geven op De Groene Stad.

2. Pitch en/of presentatie door de deelnemers, waarbij iedere fotograaf, filmer, beeldmaker zijn visie en conceptidee kan presenteren voor de komende periode rond één van de drie thema's.

3. Coaching en/of begeleiding door professionele fotografen, filmers, editors. Dit kan individueel of in groepsverband plaatsvinden, online of fysiek.

4. Portfoliobesprekingen met de deelnemers, waarbij ieder zijn/haar eigen producties kan bespreken onder leiding van professionals op het gebied van fotografie, film, storytelling.

5. Presentatie en selectie voor het Fotofestival Visions of Green Cities.

Aanmelding kan via: info@destadverbeeldt.nl of bezoek en ga naar  https://destadverbeeldt.nl

Foto 1 onder: Expositie Zilveren Camera, Harculo, 2024 van Gerlinde Schrijver.
Foto 2 onder: Viral van Jelle Meijer, student Deltion College.
 
Deltion College - De Stad Verbeeldt

Ieder jaar exposeren studenten van het Deltion College, Opleiding Fotografie, hun fotografische beeldverhalen bij de expositie Zilveren Camera in Zwolle.
De Stad Verbeeldt is externe opdrachtgever voor de studenten en geeft advies tijdens hun werk- en leerproces en bij de eindbeoordeling.
 

In 2024 stond thema Viral centraal. Studenten hebben zelfstandig gewerkt aan hun fotografische beeldverhalen o.l.v. de docenten. 
Veel studenten kozen voor een onderwerp, waarin de menselijke verhoudingen en relaties van jonge mensen centraal stonden en de rol van de sociale media.
 

Een drietal studenten Jade Boeve, Lilian Nieuwenhuis en Jelle Meijer zijn geselecteerd en exposeren een  jaar lang op het Lübeckplein in Zwolle-Zuid.
 

De Stad Verbeeldt is in 2025 weer opdrachtgever voor de studenten die gaan afstuderen bij de opleiding Fotografie van Deltion College. Wij zijn benieuwd naar hun resultaten.

Foto 1 Boven: Viral van Jelle Meijer
Foto 2: Opening Lübeckplein, foto's studenten Deltion College, beeld: Gerlinde Schrijver

Ateliers Visual Storytelling - onderwijs
De Stad Verbeeldt  organiseert ieder jaar ateliers Visual Storytelling o.l.v. Margreet Vloon, fotograaf, en Corine Aalvanger, fotograaf en visual artist, met leerlingen van het Meander College. Dit jaar zijn wij ook weer gestart.

OPEN OPROEP ONDERWIJS
Alle scholen (po, vo, vmbo) in Zwolle, die vijf ateliers Visual Storytelling willen organiseren o.l.v. professionele fotografen in samenwerking met De Stad Verbeeldt, kunnen zich hiervoor aanmelden via: info@stadverbeeldt.nl.

Wie weet worden jouw fotografische beeldverhalen tentoongesteld tijdens het Fotofestival Visions of Green Cities - Visies op de Groene Stad in september 2025 in Harculo en/of Spoorzone en Lübeckplein, Zwolle.

Foto 1 onder: De winter komt er aan! 
Foto 2 onder: Negatief zelfbeeld
Beeld: leerlingen Meander College, 2024 
Foto 3 onder: Expositie Lübeckplein
Beeld: Gerlinde Schrijver.
WELKOM EN TOT ZIENS IN 2025